Všetko sa začalo v roku 2017. Milovala som pestovať kvety a aby som ich zvečnila, začala som ich zalievať do živice. Tak vznikali moje prvé amatérske šperky. Čas plynul a spolu s ním sa moja tvorba zlepšovala. Povedala som si, že sa tým skúsim živiť. Spoznala som Petra, vzali sme sa a okrem partnerov životných sa z nás stali i partneri pracovní. Všetko tvoríme a vymýšľame spolu.

BellFrant je značka, pod ktorou pre Vás vyrábame bižutériu a doplnky inšpirované prírodou. Jej krásy uchovávame v krištáľovo priezračnej živici. Zalievame do nej sušený prírodný materiál, hlavne kvety. Rastliny a všetko, čo nájdete zaliate v našich výrobkoch, zbierame prevažne na vlastnej záhrade alebo v našom okolí. Pre pestrosť a unikátnosť výrobkov len zriedka dopĺňame repertoár rastlín o zakúpené, ktoré sú špeciálne stabilizované a umelo dofarbené. Kovové komponenty, ktoré využívame, sú vyrobené z chirurgickej, resp. nerezovej ocele, ktorá nespôsobuje alergické reakcie. Každý jeden výrobok je unikátny, nikdy nie úplne identický s ďalším, keďže tvar kvetov a ich uloženie sa vždy jemne líšia. Vyrábame bižutériu, resp. módne doplnky pre dámy i pre pánov.

Rok 2022 bol pre nás zlomovým. Jarmoky a rôzne obecné slávnosti nám poskytli možnosť skutočne sa ako-tak živiť tým, čo nás baví - vlastnou tvorbou. Ľudia si nás akosi obľúbili a začali si chodievať kupovať šperky k nám domov. Jarmočnícky predaj a predaj na internete však neuživí dvoch a aj pri jednom človeku to nie je až taká sláva. V hlavách nám tak skrsla myšlienka otvoriť si vlastný remeselný obchodík. Udialo sa tak v priebehu pár dní pred koncom roka 2022. Ani sme nevedeli ako a myšlienka sa začala zhmotňovať. Dnes už máme v Snine vlastnú predajňu a tiež eshop.

Od 1. marca 2023 môžete u nás nakupovať osobne, ale i online.
Okrem našich šperkov u nás nájdete množstvo pekných vecí, ktoré vyrobili výlučne slovenské ruky.

Poďte k nám troška nakuknúť.


Máme voňavo, farebne a hrejivo. Panuje u nás upokojujúca atmosféra a priestor prekypuje peknotou. Pracovali sme veľa, aby ste si u nás mali z čoho vyberať, cítili sa príjemne a trocha inak ako v klasickom obchode. U nás nebudete nakupovať s košíkom, strácať sa medzi regálmi a tlačiť v úzkych uličkách s kopou ďalších ľudí. Naopak, prídete, lebo budete chcieť nasávať tú úžasnú energiu, ktorá u nás panuje, budete sa chcieť dotknúť tých pekných vecí, ktoré vyrobili mnohé šikovné slovenské ruky, a niektoré si budete chcieť odniesť ako darček pre seba alebo svojho blízkeho. Posedíte si s nami a občas prídete možno aj preto, aby ste sa čosi dozvedeli alebo priučili. Nebudeme len obchod, ale aj Semienkovňa Snina a miesto určené na stretnutia s milými ľuďmi, na komorné besedy či tvorivé dielne.

I keď začiatky nebývajú ľahké, veríme, že si k nám budete nachádzať cestu pravidelne. U nás šetríte čas hľadaním darčekov na internete, môžete si ich pozrieť zblízka, vyskúšať či ovoňať. Sme malý mikrosvet remeselnej tvorby. Tešíme sa na vaše návštevy.

Vaši Františka a Peter Hančaroví

Nájdte nás v budove PSO na Strojárskej ulici 4031 v Snine (vstup bočným schodiskom). Otvorené máme v pondelky a utorky od 9.30 do 16.30, v stredy od 12.00 do 17.00, vo štvrtky a piatky od 9.30 do 16.30 a v soboty od 9.00 do 12.00.